Щорічна конференція та засідання Загальних зборів Європейської ради кандидатів і молодих науковців (Eurodoc)

З 1 по 4 квітня 2019 року голова Ради молодих вчених Київського національного університету імені Тараса Шевченка Толстанова Ганна представляла інтереси аспірантів і молодих вчених, у якості офіційного обраного делегату від України на щорічній конференції та засіданні Загальних зборів (найвищого органу) Європейської ради кандидатів і молодих науковців (Eurodoc http://eurodoc.net/.) в Брюсселі, Бельгія.

Eurodoc – це міжнародна федерація 28 національних організацій аспірантів і молодих науковців з 26 країн Європейського Союзу та Ради Європи.

Eurodoc було засновано у м. Жирона (Іспанія) 02.02.02. З 2005 року Eurodoc розташовується в Брюсселі, Бельгія.

Від України членом Євродок є Рада молодих вчених (РМВ) при МОН України, до якої входить РМВ нашого Університету. РМВ при МОН є самою молодою (утворена у 2012 році) національною асоціацією в Eurodoc, серед яких фінська асоціація існує з 1967, бельгійська з 1987, тощо.

Цілями Євродоку є:

  1. Представляти аспірантів та молодих науковців на європейському рівні у питаннях освіти, досліджень та професійного розвитку своєї кар’єри.
  2. Підвищення якості докторських програм і стандартів дослідницької діяльності в Європі.
  3. Сприяти поширенню інформації про проблеми молодих науковців; організовувати заходи, брати участь у дебатах та сприяти розробці політики щодо вищої освіти та досліджень у Європі.
  4. Сприяти співробітництву між національними асоціаціями, що представляють докторантів, та молодих науковців в Європі.

Щорічно на конференції Eurodoc обговорюється найважливіші питання для наукової молоді, які виявляються за результатами опитування на рівні всіх національних асоціацій членів Eurodoc. В цьому році на конференції обговорювалося питання розвитку кар’єри молодих дослідників та ролі, яку вони можуть / повинні грати в інноваціях та сталому підприємництві в суспільстві «Зайнятість докторів філософії: Валоризуйте свої навички та досягайте повного потенціалу!». Це питання є дуже актуальним і для молодих вчених України, адже переважна більшість дослідників на ранніх етапах кар’єри повинні продовжувати свою професійну діяльність за межами академічних кіл, а отже, уряди і університети повинні інвестувати в розвиток високоякісних докторських програм направлених на розвиток кар’єри. Тим не менш, багато молодих вчених продовжують відчувати себе погано підготовленими для цього переходу від академічного до неакадемічного робочого середовища.

Також молоді вчені України активно долучилися до нової ініціативи Eurodoc «Посли Open Science», наразі ведеться програма підготовки спеціального курсу по основним засадам Open Science, яке не обмежується лише відкритим доступом до публікацій. Це поняття набагато ширше і стосується питань популяризації наукових досліджень, менеджменту отриманих даних і т.д. Аспіранти і молоді вчені Університету можуть активно долучитися до всіх ініціатив Eurodoc. Звертайтесь в РМВ Університету (http://rmn.knu.ua/)

Примітка:
Роль Євродок для України
Організація-парасолька, яка має на меті представити голос та інтереси європейських ECRs на європейському рівні, платформу для покращення умов PhD та гармонізації різних національних правил (Фінляндія, Франція,
Італія, Німеччина, Латвія, Нідерланди, Норвегія, Швейцарія, Україна);

– зацікавлені сторони та консультанти, які надають допомогу національним агенціям у їх політичній діяльності, забезпечуючи координацію, керівництво та внесок у питання, що стосуються докторських / постдокторів (Чеська Республіка, Литва, Норвегія, Сербія, Іспанія, Україна.