Університет у ShanghaiRanking Global Ranking of Academic Subjects

Вельмишановна університетська спільното!

Із приємністю повідомляємо Вам про те, що Київський національний університет імені Тараса Шевченка вперше представив Україну у ShanghaiRanking Global Ranking of Academic Subjects (GRAS) 2017 від компанії ShanghaiRanking Consultancy – відомої укладанням одного з найвпливовіших рейтингів університетів світу Academic Ranking of World Universities (відомого під назвою «Шанхайський рейтинг»). Університет посів 401-500 позицію у науковій дисципліні – математика (природничі науки) http://www.shanghairanking.com/Shanghairanking-Subject-Rankings/mathematics.html.

ShanghaiRanking Global Ranking of Academic Subjects укладається з 2009 року. Найновіша редакція містить рейтинги університетів у 52 наукових дисциплінах у галузях природничих наук, техніки, наук про життя, медичних наук та суспільних наук. Усього було оцінено понад 4000 університетів з 80 країн світу, з них до рейтингу увійшли близько 1400.

Найкращі установи обирались за п’ятьма показниками: продуктивність наукової діяльності (кількість статей написаних протягом 2011-2015 рр.), якість досліджень (на основі показників нормалізованого індексу цитування), масштаби міжнародного співробітництва (кількість публікацій у співавторстві з іноземними колегами за 2011-2015 рр.), кількість публікацій у найкращих журналах та наявність високих академічних нагород у представників університету. Наукометричні показники обраховувались за даними баз Web of Science та InCites від Clarivate Analytics.

Традиційно лідирують у рейтингу університети Сполучених Штатів. Вони зайняли 32 найвищих позиції у 52 наукових дисциплінах. 8 найвищих позицій посіли установи з Китаю та 5 – з Нідерландів. Найуспішнішою установою виявився Гарвардський університет, який отримав 15 найвищих позицій, з яких 7 – з суспільних наук, 4 – з медичних наук. Massachusetts Institute of Technology (MIT) лідирує у 5 наукових спеціальностях, з яких 4 – інженерні дисципліни.

Також вперше в цьому році представити свою країну у рейтингу вдалося Білоруському державному університету, який посів 401-500 позицію у науковій дисципліні – фізика (природничі науки).

Щиро вітаємо університет та його представників, які працюють у галузі математики, та очікуємо на подальші звершення в інших дисциплінах. Нагадуємо, що Служба інформаційного моніторингу Наукової бібліотеки ім. М. Максимовича регулярно відслідковує та аналізує позиції університету в авторитетних світових рейтингах вищих навчальних закладів з метою аналізу його місця у світовому академічному співтоваристві для оцінювання реального стану речей в рамках стратегічного розвитку Університету.